Naujienų archyvas: 2022.04.28

Edukacinė išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Balandžio 28 d. G1-G2 kl. mokiniai apsilankė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje.

Edukacinės išvykos tikslai:

– Skatinti susidomėjimą knygomis, knygos menu.

– Supažindinti su dokumentų restauratoriaus specialybe.

– Parodyti, kaip restauruojamas dokumentinis kultūros paveldas.

Mokiniai sužinojo apie kultūros vertybių konservavimą, restauravimą ir saugojimą. Jie pamatė įvairių amžių, skirtingais stiliais įrištas knygas, susipažino, iš kokių medžiagų buvo ir yra gaminami knygų blokai ir viršeliai.

Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su restauratoriaus profesija, sužinojo, kokiomis techninėmis priemonėmis restauruojami bibliotekos leidiniai. Mokiniai stebėjo restauravimo procesą, apžiūrėjo restauruotas knygas, žemėlapius ir kitus dokumentus.

Bibliotekos vedėja O.Skirtunienė

Profesijos patarėja J.Latvienė

Abiturientų atmintinė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dalinasi Abiturientų atmintine 2022.

Atmintinėje galima rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl brandos egzaminų, sužinoti, kokį tolesnį mokymosi kelią galima rinktis, įgijus vidurinį išsilavinimą.

Atmintinėje taip pat pateikiama naudinga informacija apie 2022 metų priėmimo į profesines ir aukštąsias mokyklas sąlygas, profesinio mokymo ir koleginių bei universitetinių studijų naujoves ir privalumus.

Abiturientų atmintinė 2022