Naujienų archyvas: gruodžio 2022

Pažintis su veksikologija

XXI a. pokyčių akivaizdoje didėjant globalizacijos mastams, gyventojų mobilumui, imigracijos ir emigracijos mastams piliečių skatinimas aktyviai dalyvauti socialiniame ir pilietiniame gyvenime tampa svarbiu politiniu prioritetu nacionaliniu ir Europos lygmeniu, nes visuomenės gerovė priklauso nuo sąmoningų, jaučiančių asmeninę atsakomybę už tai, kas vyksta šalyje, savo teises ir pareigas suprantančių piliečių, gebančių konstruktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Reikšminga tampa jaunosios kartos pilietiškumo ugdymas – ugdyti sąmoningus piliečius, suprantančius savo teises ir pareigas, aktyviai veikiančius visuomenėje.

Pilietiškumo ugdymas bendrojo ugdymo mokyklose mokiniams yra primetamas, todėl nepatrauklus ir riboto efektyvumo, dėl to reikalinga ieškoti jaunimui patrauklius pilietiškumo ugdymo būdus. Vienas iš jų – remti vaikų ir jaunimo iniciatyvas ir ugdyti pilietinį raštingumą per edukacinius ir mokomuosius užsiėmimus, kurių metu bus ugdomas pilietinis raštingumas. Projekto „Pažintis su veksikologija“ metu vaikai ir jaunimas buvo supažindinti su mokslu apie vėliavas susitikimo su specialistu metu ir dalyvaujant edukaciniame užsiėmime, kurio metu buvo kalbėta apie istorine prasme svarbių vėliavų simboliką. Projekto praktinės dalies metu dalyviai buvo padalinti į 4 grupes kuriuose sukūrė savo vėliava ir paaiškino jos simboliką. Gruodžio 27 d. įvyko projekto rezultatų pristatymo renginys.

Nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybei už jaunimo iniciatyvų skatinimą ir finansinę paramą iš  Nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

 

Bendrijos „Europos inovacijos“ pirmininkė Lucija Dudoit

 

Przełamanie się opłatkiem

Dzisiaj, 22 grudnia, w gimnazjum odbyło się tradycyjne święto „Przełamanie się opłatkiem“. Przełamując się opłatkiem, dzielimy się radością, pokojem i miłością. To jest symbol pojednania i przebaczenia.

Zespół pieśni i tańca „Solczanka” pod kierownictwem pani Elwiry stworzył świąteczną atmosferę wykonując kolędy i pastorałki. Na spotkanie przybyli również uczniowie klas 12, nauczyciele, personel techniczny oraz goście: zastępca dyrektora administracji samorządu rejonu solecznickiego p. Grzegorz Jurgo, kierownik wydziału oświaty i sportu p. Regina Markiewicz oraz ksiądz proboszcz Rusłan Wilkel. Po wspólnej modlitwie wszyscy nawzajem złożyli sobie świąteczne życzenia.

Dary od Gminy Kadzidło

3 grudnia Gmina Kadzidło, reprezentowana przez Renatę Romanowska-Olbryś, Michała Bogdańskiego i Ewę Kłos oraz uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle im. kard. Stefana Wyszyńskiego, spełniła kolejne marzenie solecznickich harcerzy. Otrzymali w darze komputer i drukarkę, z których będą korzystali, przygotowując zajęcia czy biwaki, a kadra 7 Solecznickiej Drużyny „Step” im. Eugeniusza Siemaszki dostała 7 par butów.

Z całego serca dziękujemy naszym gościom i darczyńcom, a szczególnie wójtowi panu Dariuszowi Łukaszewskiemu i radnym Gminy Kadzidło za spełnianie marzeń i wsparcie naszego środowiska.

Drużynowy 7 SDH „Step” im. Eugeniusza Siemaszki Dominik Mockus

 

 

 

Akcija prieš rūkymą

Mūsų gimnazijos  7 c klasės mokiniai dalyvavo akcijoje „Mes prieš rūkymą“. Vaikai pagamino plakatus, sukūrė eiles prieš rūkymą ir akcijos metu paviešino jas visai gimnazijai. Mes esame prieš bet kokį rūkymą, tai kenkia sveikatai, nuodija organizmą. Gimnazijos informacijos šaltiniuose buvo skleidžiama informacija apie cigarečių ir elektroninių cigarečių žalą mūsų organizmui.

Lekcja integrowana języka rosyjkiego (obcego) i technologii

Zmiany zachodzące w edukacji pozwalają na włączanie nowych metod  oraz form pracy do codziennego nauczania, walcząc o uwagę i zaangażowanie uczniów.  Podczas lekcji integrowanych uczniowie mają możliwość zdobycia i kompetencji językowych, twórczych oraz społecznych, które są niezbędne we współczesnym, cyfrowym świecie.   

13 grudnia uczniowie klasy 8c pod kierownictwem nauczycielki języka rosyjskiego Lucji Szuszkiewicz oraz nauczycieli technologii Anny Žuk i Lecha Rožanowskiego podczas lekcji integrowanej wykonywali zaproszenie urodzinowe. Uczniowie pracowali w 2 grupach i podstawowym zadaniem było wykonać stojak dla zaproszenia (1 grupa), udekorować zaproszenie na urodziny (2 grupa) oraz poprawnie napisac tekst zaproszenia w języku rosyjskim jako obcym. Podsumowanie lekcji 3-M odbywało się w cyfrowym formacie Padlet.

Zdobyta podczas lekcji wiedza oraz umiejętności przydadzą się im także na pewno w przyszłości.

Nauczycielka metodyk języka rosyjskiego Lucja Szuszkiewicz

Dalyvavimas VGTU „Ateities inžinerijos“ 6-ojo sezono kūrybinėse dirbtuvėse

Šių metų gruodžio 9 d. mūsų gimnazijos 7 – GIII klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) „Ateities inžinerija“ 6-ojo sezono kūrybinėse dirbtuvėse, pagal pasirinktas tematikas: filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu, biomedicinos inžinerija, verslo plano rengimas Canvas metodu, investavimas Luminor Trade aplinkoje, Android programėlių kūrimas. Viso į kūrybines dirbtuves susirinko daugiau kaip 400 mokinių ir mokytojų iš 28 Lietuvos mokyklų.

Rengiant projektinius darbus, mokiniams gali kilti papildomų klausimų, tad dalyvavimas šiose kūrybinėse dirbtuvėse padeda juos išsiaškinti, numatyti tolimesnius planus, gyvai pabendrauti su VGTU konsultantais, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose.

Kiekvienas dalyvavęs mokinys galėjo įvertinti savo turimas žinias pagal pasirinktas tematikas ir jas pagilinti bei įvertinti savo atliktus darbus. Svarbu tai, kad bendradarbiavimas su universitetu padeda mokiniams jau mokyklos suole išbandyti įvairias profesijas, susipažinti su stojimo sąlygomis ir numatyti savo ateities planus.

Karjeros konsultantė

J. Latvienė

 

Edukacinė išvyka į Vilnių

Gruodžio 9 d. GIb ir GIc klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką. Ekskursijos pradžioje Valdovų rūmuose apžiūrėjo parodą „NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“, kurioje pristatytos kūdikio laukimo, gimimo, išgyvenimo ar netekties, auklėjimo, rūpybos, sveikatos, aprangos, edukacijos, pramogų, dalyvavimo viešajame gyvenime, socialinių vaidmenų temos. Dauguma objektų atspindi aukščiausio visuomenės sluoksnio — didikų ir valdovų — vaikų patirtis, tačiau parodoje reprezentuojama ir kitokia, skurdi ir atšiauri pamestinukų vaikystė. Mokiniai nesunkiai atpažino ir universalius, nepriklausomai nuo epochos vaikų gyvenime svarbius daiktus: kūdikio priežiūros reikmenis, baldelius, žaislus, knygeles, be kurių neužaugo nė viena karta. Suskirstyti grupėmis, mokiniai turėjo atlikti užduotis, o atsakymus reikėjo rasti parodos eksponatuose.

Po parodos mokiniai pasigrožėjo kalėdine eglute, įvertino eglutės dizainą, susipažino su puošimo galimybėmis.

Kūrybinių dirbtuvių „Verslo kūrybos labirintai“ metu mokiniai atskleidė savo vidinį potencialą „kurti“, susipažino su naujausiais kūrybinio mąstymo metodais, kurie išlaisvina nuo „balto lapo“ sindromo ir padeda į verslo kūrimo pradžią pažvelgti per ateities lyderių „akinius“. Kūrybinių dirbtuvių metu dirbdami grupėse moksleiviai galėjo atrasti naujas idėjas, sukurti naujoves, išmokti taikyti naujausius kūrybinio mąstymo metodus, praplėsti mąstymo ir matymo lauką. Užsiėmimo pabaigoje buvo paskelbti laimėtojai, kurių laukė saldus prizas.

Mokiniai grįžo namo kupini naujų įspūdžių, žinių bei kompetencijų.

Ivona Novikevič, GIb klasės vadovė
Anna Mackevic, GIc klasės vadovė

 

Jaunimo užimtumo skatinimo projekto baigiamoji konferencija

Šių metų gruodžio 7 d. mūsų gimnazijos GI – GIV kl. 18 mokinių dalyvavo tarptautinio projekto Interreg Lietuva-Lenkija Nr. LT-PL-4R-327 „Jaunimo užimtumo skatinimas pasienio regione, gerinant jų profesinio darbo įgūdžius“ baigiamojoje konferencijoje, kurios tikslas – skatinti pasienio regionų jaunimo verslumo įgūdžius.

Baigiamajame renginyje dalyvavo Šalčininkų raj. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyr. specialistė, projekto vadovė Erika Sudnicka, savivaldybės specialistai, asociacijos „Aktyvus jaunimas“ atstovė Dominyka Galčiūtė, Lenkijos Respublikos Sokulkos trijų Pavieto mokyklų atstovai, virš 60 Šalčininkų rajono įvairių mokyklų mokinių ir mokytojų.

Šio projekto rėmuose mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo verslumo skatinimo stovyklose, perspektyvių karjeros sričių – IT ir biomedicinos – mokymuose, motyvacinėje išvykoje pas jaunus Vilniaus verslininkus, o visa tai, žinoma,  praplėtė kiekvieno dalyvio supratimą apie perspektyvias, įdomias ir paklausias profesijas šiuolaikiniame pasaulyje.

Širdingai dėkojame už suteiktą galimybę dalyvauti jaunimo užimtumo skatinimo projekte.

 

Karjeros specialistė J. Latvienė

Praktinis užsiėmimas „Mikrobai ir antibiotikai. Ar tikrai padės tik vaistai?“

Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną lapkričio ir gruodžio mėn. 3 klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Mikrobai  ir antibiotikai. Ar tikrai padės tik vaistai?“.  Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su mikroorganizmais ir jų grupėmis, sužinojo kaip apsisaugoti nuo kenksmingų mikrobų ir jų sukeliamų infekcijų. Taip pat išklausė informaciją apie antibiotikus bei atsakingą jų vartojimą. Gautas žinias trečiokai užtvirtino atlikdami užduotį „Sumaišytas pasaulis“.

 

Gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė

N. Šilkienė

„Motyvacinis pokalbis su jaunimu“

Lapkričio 28 ir gruodžio 2 d. 8 klasių mokiniams vyko paskaitos „Motyvacinis pokalbis su jaunimu“,  kurias organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Paskaitą pravedė Donatas Kantakevičius – vyras, vedlys, knygos „VYRAI“ autorius, motyvatorius, keliautojas, gyvenimo koučeris, vyrai.eu įkūrėjas, vedantis vyrų stovyklas, vadovų stovyklas, berniukų – paauglių stovyklas.