Edukacinė išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką
Šių metų gegužės 18 d. mūsų gimnazijos G1 kl. mokiniai apsilankė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje.
Edukacinės išvykos metu mokiniai supažino su dokumentų restauratoriaus specialybe, praktiškai pamatė, kaip restauruojamas dokumentinis kultūros paveldas.
Mokiniai sužinojo apie kultūros vertybių konservavimą, restauravimą ir saugojimą. Jie pamatė įvairių amžių, skirtingais stiliais įrištas knygas, susipažino, iš kokių medžiagų buvo ir yra gaminami knygų blokai ir viršeliai.
Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su restauratoriaus profesija, sužinojo, kokiomis techninėmis priemonėmis restauruojami bibliotekos leidiniai. Mokiniai stebėjo restauravimo procesą, apžiūrėjo restauruotas knygas, žemėlapius ir kitus dokumentus.
Taipogi mokiniai turėjo progos apsilankyti:
– ką tik atidarytoje Amerikos skaitykloje, kuri įsteigta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir JAV ambasados Lietuvoje susitarimu, siekiant supažindinti lankytojus su JAV kultūra, ekonomika, literatūra, istorija ir skatinti abiejų šalių kultūrinį bendradarbiavimą;
– vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje, kur susipažino su mažųjų erdve, tyliąja skaitykla, dirbtuvėmis „Pats sau“, žaisloteka;
– medijų dirbtuvėse, kur yra 10 individualių darbo vietų su kompiuteriais, pritaikytais įvairioms veikloms: vaizdo garsui montuoti, suskaitmeninti garso ar videokasetes, fotojuostelėms skenuoti ir kt.
Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė
Karjeros specialistė Jelena Latvienė
Psichologės Aušros Kurienės paskaita apie bendravimą su paaugliais
Antradienį mūsų gimnazijoje lankėsi garsi psichologė – psichoterapeutė Aušra Kurienė, kuri vedė paskaitą apie bendravimą su paaugliais: kaip mokytojams ir tėvams suprasti ir palaikyti šią jautrią amžiaus grupę?
Paauglystės amžius dažnai siejamas su nuotaikų svyravimais, emocijomis ir pokyčiais. Kai kurie paaugliai, pereidami į suaugusiųjų pasaulį, gali patirti daug sunkumų, tačiau tik bendraujant su jais galima tikėtis geresnių rezultatų. Paskaitos metu tiek mokytojai, tiek tėvai turėjo galimybę sužinoti, kaip geriau bendrauti ir palaikyti paauglius šioje svarbioje gyvenimo stadijoje.
Verta paminėti, kad ši psichologės paskaita ne tik padėjo mokytojams ir tėvams, bet ir sustiprino paauglių pasitikėjimą mūsų gimnazijos bendruomene. Matydami, kad mokytojai ir tėvai yra pasirengę juos suprasti ir remti, paaugliai jaučiasi labiau pripažinti ir verti.
Visada prisiminkime, kad bendradarbiavimas su paaugliais yra investicija į jų ateitį ir mūsų visuomenės gerovę.
Socialinė pedagogė
Gitana Šablinskaja
Dęby Pamięci św. Jana Pawła II
W 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły we wszystkich starostwach rejonu solecznickiego zostały zasadzone Dęby Pamięci św. Jana Pawła II. Sadzonki zostały przekazane uczniom Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, którzy w dniach 28 kwietnia – 4 maja uczestniczyli w projekcie „Z Biało-Czerwoną w Powiecie Częstochowskim”. Koordynatorem projektu było stowarzyszenie „Sparta” z prezesem Maciejem Janowskim na czele przy współpracy z Alicją Janowską, dyrektor delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach i Anitą Imiołek, zastępcą dyrektora tejże placówki. Jednym z punktów programu było sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II. Podczas przedsięwzięcia Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Lidia Burzyńska, Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga, Nadleśnictwo Koniecpol oraz Lasy Państwowe przekazali do naszego rejonu 53 dęby.
Bohater akcji – Karol Wojtyła – był silnym i mądrym człowiekiem, z głęboko zakorzenioną wiarą w potencjał ludzi i zwycięstwo dobra nad złem. Był i nadal jest łącznikiem pokoleń, gdyż zgromadził na przedsięwzięciu dzieci, młodzież i dorosłych reprezentujących przedszkola, szkoły, starostwa, placówki zdrowia, oraz inne instytucje samorządowe. Każda organizacja i miejscowość decydowała o formie wydarzenia. W Solecznikach, na przykład, zdecydowano posadzić wszystkie 15 drzewek w jednym miejscu, przy dawnym pałacu Wagnerów.
Serdecznie dziękujemy merowi Zdzisławowi Palewiczowi za objęcie patronatem naszej akcji, wicemerowi Waldemarowi Śliżewskiemu, staroście Solecznik Mirosławowi Niewierkiewiczowi z pracownikami oraz Szkole Sztuk Pięknych im. Stanisława Moniuszki za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a wszystkim uczestnikom w całym rejonie za przyjęcie zaproszenia i posadzenie 53 Dębów Pamięci.
Razem tworzymy wspólnotę, która hołduje wartościom, jakie Jan Paweł II reprezentował. Niech nasza pamięć o Nim i nasze działania staną się źródłem nadziei, miłości i dobra dla naszej społeczności i całego świata.
Koordynator akcji Beata Zarumna