Tęsiant “Tūkstantmečio mokyklos” programos įgyvendinimą, šiandien gimnazijoje vyko Jaunojo tyrėjo laboratorijos užsiėmimai, kuriuose dalyvavo 7-GIII klasių mokiniai. Užsiėmimų metu jaunieji tyrėjai turėjo galimybę atlikti įdomius eksperimentus su sausu ledu – veikla, kuri praplėtė jų žinias apie fizikinius ir cheminius procesus bei sukėlė nemažai smalsumo ir džiaugsmo.
Eksperimentų metu mokiniai turėjo užduotį panardinti sausą ledą į karštą vandenį ir stebėti reakciją – staiga atsirandantį baltą rūką ir burbulus. Mokiniai negalėjo atsistebėti, kaip ledas greitai garuoja ir užpildo aplinką mistišku rūku.
Kitas įdomus bandymas buvo atliekamas su muilu ir balionais. Mokiniai, naudodami sausą ledą, kūrė putojančius burbulus, kurie sprogo iš karto, kai tik juos palietė. Balionų pripildymas dujomis, kurios išsiskyrė iš ledo, tapo viena smagiausių veiklų – klasės draugai juokėsi, stebėdami, kaip balionai plečiasi. Be pramogų, užsiėmimai mokiniams suteikė ir daug naudingų žinių apie sauso ledo savybes, chemines reakcijas ir šių medžiagų panaudojimą kasdieniame gyvenime.
Šie jaunojo tyrėjo laboratorijos užsiėmimai dar kartą parodė, kaip svarbu mokytis per praktiką – eksperimentuojant mokiniai geriau supranta mokslą ir tuo pačiu smagiai leidžia laiką. Tokios veiklos ne tik praplečia akiratį, bet ir skatina vaikus domėtis gamtos mokslų pasauliu bei atrasti naujas sritis, kurios galbūt taps jų ateities karjeros pagrindu.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.