Naujienų archyvas: 2020.03.02

Bajorijos ir karybos menas abiejų tautų Respublikoje

Š. m. vasario 26 dieną mūsų gimnazijos 5-tų klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime pagal kultūros paso programą. Užsiėmimo metu vaikai praplėtė žinias apie XVII a. savo galybės viršūnę pasiekusią Abiejų Tautų Respubliką, sužinojo apie to meto karybos ypatumus. Du programos vedėjai — XVII a. Abiejų Tautų Respublikos husaras ir muškietininkas papasakojo apie didingą mūsų istorijos laikotarpį, to meto karių kasdienybę,  pademonstravo tuo metu naudotų šarvų ir šalmų, kardų ir muškieto, ieties ir alebardo autentiškas rekonstrukcijas bei kovimosi ypatumus. Programos metu mokiniai turėjo galimybę patys dalyvauti XVII a. karių kasdienybę atspindinčiame žaidime, pasimatuoti šalmus ir šarvuotę, paėmę į rankas įvairius ginklus, apžiūrėti juos.

5-tų klasių vadovės

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje