Naujienų archyvas: 2020.03.03

Edukacinė išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Kovo 3 d. GIIb klasės mokiniai apsilankė Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gimnazistai dalyvavo edukacinėjė pamokoje „Audiovizualinė komunikacija: tekstas ir žodis“, kurios metu buvo susipažindinti su kino kūrimo ypatumais, įvairių kino kūrėjų (scenaristo, režisieriaus, operatoriaus, garso režisieriaus, dailininko ir kt.) darbo specifika. Edukacijos metu mokiniams buvo pateiktos ištraukos iš gimnazistams rekomenduojamo literatūros sąrašo, pvz.: Kazio Borutos „Baltaragio malūnas“, Jurgos Ivanauskaitės „Miegančių drugelių tvirtovė“, ištraukos iš režisierės Janinos Lapinskaitės vaidybinio filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ (2012).

Išvykos metu mokiniai susipažino su atsinaujinusios bibliotekos erdvėmis, kuriose siūloma daug naujų veiklos rūšių, mokslo, parodų ir muzikos erdvėmis, sužinojo apie pastato istoriją ir teikiamas paslaugas.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

GIIb kl. vadovė Božena Danielė

Europos pinigų viktorina

Šių metų kovo 3d. mūsų gimnazijos GIc kl. mokiniai dalyvavo Europos pinigų viktorinos nacionaliniame etape. Tai didžiausias Europoje finansinio raštingumo konkursas, kurį mūsų šalyje koordinuoja Lietuvos bankų asociacija (LBA). Organizuoti viktoriną Lietuvoje bei stiprinti ryšius su gausia mokyklų bendruomene šiemet talkino Lietuvos ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.
Dalyvių komandos atsakinėjo į 15-a klausimų apie asmeninius finansus ir jų planavimą, skolinimąsi, finansinius sukčiavimus ir pan., kurie buvo pateikti tiesioginės „YouTube“ transliacijos metu, o atsakymams pateikti pasitelkta mokymosi platforma „Kahoot!“, automatiškai skaičiuojanti rezultatus ir leidžianti iškart po testo sužinoti, kam sekėsi geriausiai. Nacionaliniame finale I vietą užėmusi komanda atstovaus Lietuvai didžiajame Europos finaliniame ture, kuris vyks Briuselyje.
Šiais metais savo jėgas išmėgino apie 2000 mokinių iš daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų.

Ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja
Jelena Latvienė