Naujienų archyvas: 2024.05.08

CESAGRAM programa – kovos su viliojimu ir seksualine prievarta įrankis

Šiandieniniam jaunimui, augant gausiam technologijų pasaulyje, kyla naujų iššūkių, susijusių su viliojimu ir seksualine prievarta. Tai sudėtingi ir opūs klausimai, kurie dažnai liečia paauglius ir jaunuolius. Siekiant kovoti su šia problema ir užtikrinti jaunų žmonių saugumą, dingusių žmonių šeimų paramos centras įgyvendina specialią programą – CESAGRAM. Programa siekia gerinti supratimą apie viliojimo procesą, ypač tai, kaip jį palengvina technologijos, ir kaip tai gali lemti seksualinę prievartą prieš vaikus ir net jų dingimą be žinios. Gegužės 8 d. 8b klasės mokiniai dalyvavo CESAGRAM mokymuose, kuriuos vedė lektorė Arūnė Bernatonytė. Mokymų tikslas buvo padėti jaunimui suprasti, kaip manipuliacijos ir viliojimas gali prasiskverbti į jų gyvenimą per internetą ir kitas technologijas. Kaip internetinės pažintys gali virsti potencialiai pavojinga situacija, kaip nepažįstamas asmuo gali įžeisti ir pažeisti asmenines ribas. Viena iš programos dalių buvo informuoti jaunimą apie interneto saugumo priemones, suteikti patarimus apie tai, kaip saugiai ir atsakingai elgtis internete.

Nuoširdžiai dėkojame Arūnei už vertingai praleistą pusdienį.

Socialinė pedagogė Gitana Markevič