Kuriame ateities mokyklą: mokinių rankomis statoma lauko klasė
Kovo 19 d., įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programą, tęsiasi keliaujančių architektūros dirbtuvių veikla, prasidėjo praktiniai statybos darbai. Ši iniciatyva siekia įtraukti mokyklos bendruomenę į edukacinių erdvių kūrimą ir puoselėjimą, suteikiant mokiniams galimybę tapti aktyviais savo aplinkos formuotojais.
Mokymų tikslas – skatinti mokinius dalyvauti lauko klasės ir kitų objektų įrengime, taip pat populiarinti STEAM sričių profesijas. Dalyviai turėjo progą susipažinti su architektų ir dizainerių darbo specifika, taip ugdydami lyderystės, komandinio darbo bei kūrybingumo kompetencijas.
Mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas ir savo rankomis pradėjo statyti lauko klasę, naudodami medžio dirbtuvėms įsigytas priemones. Tai ne tik praktinė, bet ir profesinio orientavimo veikla, leidžianti jaunimui artimiau susipažinti su STEAM sritimis.
Dirbtuvių metu mokiniai kartu su architektais ir statybų vadove aptarė atliekamus ir būsimus darbus. Pirmasis žingsnis – kolonos kūrimas, kuris taps vienu iš lauko klasės konstrukcinių elementų.
Ši veikla yra puikus pavyzdys, kaip kūrybiškumas, komandinė dvasia ir praktiniai įgūdžiai gali būti ugdomi per realius projektus, suteikiančius ilgalaikę vertę mokyklos bendruomenei.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Gimnazistai lankėsi Vilniaus TECH laboratorijose
Kovo 20 dieną GI–GII klasių mokiniai apsilankė Vilniaus TECH universitete ir susipažino su chemijos, fizikos ir multimedijos laboratorijomis bei studijų programomis.
Vizito metu gimnazistai apžiūrėjo modernias laboratorijas, susipažino su jose atliekamais tyrimais ir studentų darbais. Universiteto atstovai papasakojo apie studijų galimybes, karjeros perspektyvas ir praktinio mokymosi svarbą. Mokiniai sužinojo, kaip teorinės žinios pritaikomos realiuose eksperimentuose ir kuriant technologijas.
Ši edukacinė išvyka suteikė daug vertingų žinių, padėjo geriau suprasti gamtos mokslų ir inžinerijos sritis bei įkvėpė mokinius domėtis ateities studijomis.
Karjeros specialistė J.Latvienė
Chemijos mokytoja Ž.Bogdevičienė