Naujienų archyvas: rugsėjo 2022

Erasmus+ projekto „Potyczki matematyczno-językowe na europejskim szczeblu“ paskutinio etapo įgyvendinimas

Rugsėjo 19 – 23 dienomis Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija pasitiko mokytojus iš Lenkijos,  Zespół Szkół Nr. 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju (Lenkija) ir Vokietijos, Ibbenbüren miesto Kaufmännischen Schulen Tecklenburger Land (KSTL), mokyklų pagal Erasmus+ projektą „Potyczki matematyczno-językowe na europejskim szczeblu“, paskutinio etapo įgyvendinimui ir projekto užbaigimui. Susitikimą pradėjome nuo šventinio koncerto gimnazijos salėje, kur svečiai mėgavosi dainų ir šokio ansamblio „Solčanka“ pasirodymu. Po koncerto svečiai susitiko su Šalčininkų rajono meru Zdzislavu Palevič savivaldybės administracijoje. Vėliau projekto dalyviai išvyko į tautodailininkės Anos Krepštul muziejų Tabariškių kaime, kuriame susipažino su savamokslės tapytojos gyvenimo istorija, biografija, pamatė eksponuojamus paveikslus bei austus kilimus.

Antradienį mokytojai dalyvavo psichologiniuose-pedagoginiuose mokymuose, kuriuos vedė gimnazijos socialinės pedagogės Gitana Šablinskaja, Liucija Šuškevič ir logopedė Regina Objedkova. 

Mokymų metu gimnazijos švietimo pagalbos specialistai pasidalino patirtimi, kaip sprendžiamos įvairaus pobūdžio problemos, kokios yra taikomos prevencinės priemonės, programos. Popietę projekto dalyviai praleido atrasdami Vilniaus senamiesčio istorinius objektus bei pažindami vietas, kurios turi sąsajų su Lietuvos-Lenkijos istorija.

Trečiadienį visų laukė turininga ir ilga kelionė į Lietuvos kurortinį miestą – Druskininkus. Pirmas sustojimas buvo Merkinės piramidėje. Augų ūkyje praleidome tris nuostabias valandas, kupinas teigiamų emocijų ir naujų atradimų. Dalyvavome edukacinėje programoje „Kaip gimsta sūris?“,  pamatėme sūrio brandinimo procesą, pasivažinėjome karieta, sudalyvavome sporto-ūkio varžytuvėse, gaminome Mozzarelos sūrį bei ragavome įvairių rūšių sūrius. Po svetingos ir smagios edukacijos ėjome pasivaikščioti kurortinio miesto gatvėmis. Sustojome paragauti Druskininkų natūralaus gręžinių mineralinio vandens. Pasigrožėjome gamta miesto parke, prie Druskonio ežero.

Ketvirtadienis buvo skirtas pamokų stebėjimui ir dalyvavimui. Buvo stebėtos: anglų kalbos pamoka tema „Flipped lesson: presentation: putting skills into action“ (mokytoja Liudmila Kuklienė) ir matematikos pamoka tema “Lobio paieška“ (mokytojos Anna Mackevic ir Olga Narkun). Matematikos pamokos metu mokiniai sprendė įvairaus pobūdžio uždavinius naudodamiesi savo turimomis žiniomis, įgūdžiais ir turimomis kompetencijomis. Anglų kalbos pamokos metu buvo naudojamas atvirkštinės pamokos metodas, kurios metu mokiniai naudojant TedTalks edukacinę platformą ir Bookcreator knygų kūrimo programą, pagal iš anksto sutartus kriterijus pristatinėjo pasirinktos temos sukurtas pateiktis. Aptarę stebėtas pamokas, vykome į Pelėdų parką Rudaminoje susipažinti su plėšriaisiais paukščiais, tokiais kaip: pelėdos, sakalai ir vanagai. Sužinojome apie paukščių gyvenimo subtilybes.

Penktadienį dalyvavome informacinių technologijų pamokoje „Lankstinukas apie projektą ERASMUS+“, kurią vedė informacinių technologijų mokytojos Jovita Boguševič ir Diana Kondrackaja. Pamokos metu projekto dalyviai galėjo savarankiškai sukurti lankstinukus apie projektą naudojantis programos Microsoft Publisher funkcijomis.

Projekto tikslas buvo tobulinti matematines ir užsienio kalbos (anglų) kompetencijas, skatinti mokinių smalsumą mokytis matematikos bei anglų kalbos tam, kad taptų visapusiškai išsilavinę Europos piliečiais. Projekto dalyviai yra matematikos ir anglų kalbų mokytojai bei mokiniai. Projekto dalyvių – matematikos ir anglų kalbos mokytojų dėmesys – buvo skiriamas matematikos ir anglų kalbos mokymo kokybės gerinimui  dalijantis  gerąja patirtimi,  partnerių pavyzdžiais, kas leistų efektyviau panaudoti žmogiškuosius išteklius, gerinti mokytojo darbą parenkant mokomąją medžiagą, planuojant pamoką  ir taikant  metodų įvairovę matematikos ir anglų kalbos pamokose.

Ypatingas projekto dėmesys buvo nukreiptas į mokinį: jo matematinių ir anglų kalbos kompetencijų tobulinimą, vystyti aistrą ir džiaugsmą sprendžiant matematines užduotis, stebėdami jos pritaikymą kasdieniniame gyvenime įvairiose srityse bei Europos ekonomikoje, tobulinti loginį mąstymą, analizuojant  ir darant išvadas (žaidžiant stalo  ir loginius žaidimus).

Projekto uždarymo metu visi projekto dalyviai sutiko, kad projekto veiklos buvo  labai naudingos ir visi tikslai buvo sėkmingai įgyvendinti. Po sertifikatų įteikimo projekto partneriai dėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą, naudingą patirtį bei išreiškė norą apie tolimesnių bendrų projektų kūrimą.

Programa „Ką randame ir ką prarandame?“

Nuo šių metų rugsėjo mėn.  mūsų gimnazijoje bus vykdoma Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirto finansavimo projektas Sveikatai žalingos elgsenos prevencijos (rūkymo, alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija bei kt.) programa „Ką randame ir ką prarandame?“ Visas projekto dėmesys bus skiriamas vaikų ir jaunimo sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui.

Projekto tikslas – mažinti gimnazijos 7-GII  klasių mokinių rūkymo ir  psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir formuoti apsauginių veiksnių formavimąsi.

Tikimės, jog  šio projekto  dalyviai įtvirtins  praktines sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo žinias, pailsės ir tiesiog pabus kartu.

 

Programos koordinatorės: L. Šuškevič, G. Šablinskaja

Didžiuojamės!

Didžiuojamės!

Geriausiu Lietuvos karo akademijos metų mokiniu tapo mūsų gimnazijos abiturientas Daniel Kumidor. Daniel turi kariūno laipsnį ir studijuoja trečiame Lietuvos karo akademijos nacionalinio saugumo ir gynybos krypties kurse Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo Akademijoje.

SVEIKINAME!

Kviečiame žiūrėti interviu lenkų kalba  „YouTube“ 

https://www.youtube.com/watch?v=Zh2vxAkBHss

 

Išvyka į Čenstakavą

Rugpjūčio 19-28 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio,Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijų ir Grigiškių vidurinės mokyklos mokinių grupė vyko į stovyklą Lenkijos mieste Čenstakave pagal projektą „Lato z Polską”.

Stovyklos metu mokiniai turiningai ir prasmingai leido laiką. Aplankė Krokuvą, Čenstakavą, Tarnove Guri sidabro kasyklas, Veličkos druskų kasyklas, Ogrodzieneco ir Olštino pilis. Netruko mokiniams ir  organizuotų įvairių pramogų. Žaidė boulingą, pramogavo vandens parke, mokėsi alpinizmo pagrindų, lankėsi alpakų ūkyje. Kartu su jaunimu iš Lenkijos vakarais šoko, dainavo bei kepė dešreles.

Į namus jaunuoliai grįžo ne tik pasisėmę naujų žinių, bet ir pailsėję, energingi ir laimingi.

 

Fizinio ugdymo mokytoja Jolanta Valiučko

 

Edukacinė išvyka į Druskininkus

GI klasės birželio mėnesį turėjo edukacinę išvyką į Druskininkus. Aplankė Merkinės apžvalgos bokštą, A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką su unikaliomis medinėmis skulptūromis, o taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Parodomasis šakočio kepimas“, apsilankė šakočio muziejuje.
Linksmai praleido laiką vandens parke.

Klasės vadovė Jovita Boguševič

 

Pradedame naujus 2022/2023 mokslo metus

Prasidėję mokslo metai atveria dar vieną etapą, iš vienos pusės kupiną pareigų, o iš kitos – įkvepiančių imtis ambicingų iššūkių, ieškoti atsakymų į kamuojančius klausimus ir rinktis tolimesnius, įdomius mokslo kelius. Daugeliui žmonių rugsėjo 1-oji yra grįžimo prie pažįstamų, mokyklos sienų, susitikimo su draugais ir mylimais mokytojais diena, kitiems – patekimas į visiškai naują, nežinomą aplinką, tai nežinomybė, bet ir viltis, tai stresas, bet ir džiaugsmas.

Šiandieninėje naujų mokslo metų pradžios šventėje dalyvavo garbingi svečiai: Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Grzegož Jurgo, miesto seniūnas Miroslav Neverkevič, Tarybos nariai Marius Narkun ir Tadeuš Romanovski, Šv. Apaštalo Petro parapijos klebonas Ruslan Vilkel.

Šventės metu šilti žodžiai buvo skirti mokiniams, tėveliams, mokytojams ir gimnazijos darbuotojams. Dainavimas, šokiai ir eilėraščiai visai visuomenei suteikė šventinę atmosferą.

Lenkiškų mokyklų Lietuvoje pirmokams Lenkija padovanojo kuprines pilnas mokyklinių prekių, kurias iš Lenkijos Respublikos Ministro Pirmininko lėšų įsigijo fondas „Pagalba lenkams rytuose“. Kokybiškose kuprinėse yra visos reikalingos mokyklinės prekės: penalai, dažai, kreidelės, plastilinas, skaičiuoklės, sąsiuviniai, spalvotas popierius, žirklės, net sportbačių krepšiai. Kuprinės buvo įteiktos pirmokams.

Mieli mokiniai, linkime, kad šie mokslo metai jums taptų laiku atrasti pasaulį. Drąsiai ieškokite naujų  kelių. Linkime tėveliams džiaugtis savo atžalų sėkmėmis – tiek didelėmis, tiek mažomis.

Mokytojams ir mokyklos darbuotojams linkime daug kantrybės ir supratimo įveikiant bet kokius sunkumus, linkime, kad darbas mokykloje teiktų džiaugsmą ir būtų profesinio pasitenkinimo šaltinis.