Naujienų archyvas: balandžio 2021

Dalyvaujamasis biudžetas mūsų gimnazijoje

Šių metų balandžio 21d. mūsų gimnazijos 5-GI kl. mokiniai dalyvavo Transparency International Lietuvos skyriaus įgyvendinamame projekte „Dalyvaujamasis biudžetas“, kurio tikslas – įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje, kuris taptų dar vienu geruoju pavyzdžiu Lietuvoje, kai visi gimnazijos moksleiviai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą mokykloje ir prisideda prie mokyklos biudžeto dalies paskirstymo.
Pirmojo susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su projekto eiga ir etapais, dalyvavo kūrybinės dirbtuvėse „Ką norėtum pakeisti savo mokykloje? PASIŪLYK SAVO IDĖJĄ!“. Kiti etapai, kurie laukia mokinių, yra: projektų idėjų aprašymas, idėjų pasiūlymų grupavimas ir tobulinimas, pirminis projektų eksponavimas ir galimybė pasitarti su mokyklos bendruomene dėl paskutinių projektų patobulinimų, projektų pristatymas ir balsavimas.
Įtraukiant mokinius į dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvas yra skatinamas pilietinis aktyvumas, domėjimasis demokratija, skaidria ir sąžininga sprendimų priėmimo kultūra. O iniciatyvą išbandžiusiems mokiniams aiškiau, kaip sudaromas gimnazijos biudžetas, jie taip pat geriau sužino, kaip įsitraukti į gimnazijos veiklas.

Ekonomikos ir verslumo
vyresnioji mokytoja J. Latvienė,
5-GI kl.vadovai

Nuotolinė pamoka „Pažink profesiją“ su Vilniaus statybininkų rengimo centro atstove

Šių metų balandžio 14 d. mūsų 8-GIV kl. gimnazijos mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje su Vilniaus statybininkų rengimo centro atstove Inga Steckiene.
Siekiant padėti mokiniams pasiruošti įsitraukti į darbo rinką centro atstovė supažindino mokinius su centro siūlomomis specialybėmis ir mokymosi sąlygomis, o taip pat mokinių karjeros kompetencijomis ir padėjo jiems spręsti karjeros klausimus.
Renginio metu virtualiai visi dalyviai pasižvalgė po VSRC erdves (Fabijoniškių, Viršuliškių skyrius), pamatė: elektrotechnikos, santechnikos, mozaikinių plytelių, apdailininkų, mūrininkų, dekoratyvinio želdinimo aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo, stalių, kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės dirbtuves.
Taipogi aptarė svarbiausius su įdarbinimu susijusius aspektus: kas yra profesinis mokymas, kokia yra statybos sektoriaus kvalifikacijų paklausa darbo rinkoje, ką daryti ir kur kreiptis, jei mokinys nori mokytis profesinio mokymo rengimo centre.

Profesijos patarėja J. Latvienė

Tarptautinė Motinos Žemės diena

Šiandien – ypatinga diena visai planetai.
Kasmet balandžio 22 dieną minima tarptautinė Motinos Žemės diena. Šią dieną žmonės kviečiami vienytis ir keisti savo įpročius vardan planetos Žemė – mūsų namų – išsaugojimo.

Kviečiame žiūrėti gimnazijos sukurtą filmuką ir dalyvauti viktorinoje.

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje balandžio 12-16 dienomis vyko edukacinės pamokėlės apie knygas vaikams. Pradinių klasių mokiniai sužinojo, kad balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

Renginių metu mokiniai ne tik klausėsi faktų apie šventę ir knygas, bet ir patys sėkmingai atliko įvairias užduotis apie knygų įvairovę ir pasakų personažus. Daug džiaugsmo suteikė animacinio filmuko „Latający kufer“ peržiūra ir aptarimas. Pradinukai dalijosi savo įspūdžiais apie pasaką ir samprotavo apie moralines vertybes.

Dėkojame visiems už dalyvavimą piešinių parodoje „Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas“ !

Bibliotekos  vedėja Olga Skirtunienė

ŠMSM informacija apie skiepijimą, atsakymai į klausimus

Atsakymai į dažniausiai mokytojų, mokinių ir tėvelių užduodamus klausimus apie skiepijimą nuo COVID-19.

DUK apie skiepijimą nuo COVID-19

Klausimus ir atsakymus taip pat galite išgirsti tiesioginių transliacijų įrašuose.

Artėjant egzaminams

Nuotolinis mokymas vis daugiau kelia klausimų ir nerimo mokytojams, ir, be abejo, mokiniams. Visi su baime laukia egzaminų sesijos… Kad mokiniams egzaminai nekeltų tiek baimės, šiandien, t.y. balandžio 2 d., GIVa kl. mokinius apie lietuvių kalbos VBE, jo struktūrą, turinį konsultavo ir pasidalijo savo įžvalgomis Joniškio ,,Aušros“gimnazijos mokytojas, vadovėlių autorius, VBE vertintojas Vytautas Šalavėjus.

Tikiuosi, kad išgirsta informacija padės mokiniams tinkamai suformuluoti aspektus, argumentuoti, tinkamai pritaikyti kontekstą.

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Jundo

Kryžiažodis apie Valstybės pažinimo centrą

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos 7c klasės mokiniai kovo 12 d. priėmė iššūkį pasitikrinti žinias ir išspręsti 5-ąjam gimtadieniui skirtą kryžiažodį apie Valstybės pažinimo centrą.

Kryžiažodyje jų laukė klausimai apie Valstybės pažinimo centro įsikūrimą, ekspoziciją bei netrukus atsidarysiančias parodas. Sulaukėme atsakymo, kad septintokai pateko į 5-ką laimingųjų, bei gavo malonią staigmeną – atminimo dovanėlių.

Dėkojame Centro komandai už nuoširdų darbą ir be galo svarbią Valstybės pažinimo centro vykdomą misiją – padėti artimiau piliečiams susipažinti su Lietuvos valstybe!

7c klasės vadovė Anna Mackevic

Velykinių darbų paroda

Artėja viena svarbiausių bei laukiamiausių pavasario švenčių – Šv. Velykos. Kasmet gimnazijos koridoriai pasipuošdavo įstabaus grožio velykinėmis parodomis. Šiemet spalvingais šventiniais mokinių darbeliais kviečiami pasigrožėti virtualiai!

Daugiau nuotraukų rasite gimnazijos Facebook paskyroje