Naujienų archyvas: 2024.02.28

Dzieci z grupy „Dzwoneczki“ zwiedziły Skansen „Podkówka“

W czasie zajęć dotyczących przedmiotów codziennego użytku dawniej i dziś, dzieci z grupy „Dzwoneczki“ zwiedziły Skansen „Podkówka“. Te miejsca zdają się mieć duszę i w jakiś magiczny sposób przekazują nam wiedzę o przeszłości. Z bliska mogliśmy zobaczyć pomieszczenia, narzędzia, zapoznać się z niektórymi sprzętami używanymi wiele lat temu m.in. żelazko na duszę, lampa naftowa, pierwszy młynek do mielenia ziaren itp. Prowadziliśmy zajęcia praktyczne, w celu oceniania, które sprzęty tradycyjne czy bezprzewodowe są wygodniejsze w użyciu, kiedy żyło się łatwiej i dlaczego? Mówiliśmy o znaczeniu wynalazków w naszym życiu codziennym. To był bardzo twórczy dzień w naszej grupie.

Ilona Bobin

Praktinis užsiėmimas klasių vadovams „Patyčių ir smurto atpažinimas ir stabdymas“

Vasario 27 d. gimnazijos klasių vadovams buvo suteikta galimybė dalyvauti praktiniame užsiėmime, skirtame suprasti, kaip patyčių atvejus atpažinti ir kaip imtis veiksmų, kad jie būtų sustabdyti. Šis užsiėmimas buvo orientuotas į tai, kad klasių vadovai galėtų efektyviau reaguoti į patyčių atvejus, kurie gali kilti  klasėse. Užsiėmimą vedė gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Gitana Markevič.

Užsiėmimo metu klasių vadovai gilinosi į patyčių požymius ir priežastis bei prisiminė, kaip tinkamai reaguoti į tokius atvejus.  Diskusijų ir praktinių pavyzdžių metu jie sužinojo, kaip svarbu nedelsiant įsikišti, kai pastebimos patyčios.

Praktiniai užsiėmimai, skirti patyčių atpažinimui ir stabdymui, tapo labai svarbiu žingsniu į priekį, siekiant sukurti mokyklą, kurioje vyrauja pagarba ir supratimas.

Socialinė pedagogė Gitana Markevič