Naujienų archyvas: 2024.02.23

Konferencija „Lietuvos lenkų mokykla daugiakultūrėje aplinkoje“

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokytojos dalyvavo konferencijoje „Lietuvos lenkų mokykla daugiakultūrėje aplinkoje“. Lenkų kalbos mokytoja Lilija Kutyš akcentavo mokyklos vaidmenį puoselėjant tautinę tapatybę ir patriotinio ugdymo programų svarbą. Ji pažymėjo, kad vadovėliuose trūksta temų, susijusių su tautine tapatybe, todėl mokytojai turėtų siūlyti mokiniams papildomą literatūrą.

Lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Kodienė ir Marina Raudonienė pasidalijo savo patirtimi šalinant kalbos barjerą nelietuviškose šeimose augančių vaikų ugdyme. Jų pranešimai atskleidė, kad sėkmingas mokymasis priklauso nuo mokytojo išradingumo ir gebėjimo pritaikyti ugdymo metodus atsižvelgiant į kiekvieno vaiko poreikius.

Tokie pranešimai ir diskusijos parodė, kad švietimo įstaigų mokytojai yra įsipareigoję ne tik aukštos kokybės mokymui, bet ir mokinių tautinės tapatybės stiprinimui bei integracijai į lietuvišką kultūrinę aplinką, siekiant ugdyti harmoningą ir atvirą asmenybę.

 

Konferencija „Receptai šiuolaikinei pamokai“

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokytojos Irena Gredziuško ir Ingrida Staniulienė aktyviai dalyvavo pradinių klasių mokytojų konferencijoje „Receptai šiuolaikinei pamokai“, kuri vyko Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijoje. Šioje konferencijoje jos pasidalino metodinėmis įžvalgomis apie žaidimus ir pramogas kaip efektyvius mokymosi įrankius matematikos pamokose. Renginys buvo skirtas skatinti rajono pradinio ugdymo pedagogus bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi ir šiuolaikinėmis pamokų metodikomis. Konferencijoje buvo pristatytos įvairios temos, įskaitant efektyvius mokymo būdus, psichologines rekomendacijas ir sveikatos pamokėlių organizavimą, o mūsų gimnazijos mokytojos įnešė svarų indėlį pristatydamos matematikos mokymo inovacijas.

Edukacinė mokytojų išvyka į Telšius: kultūra, istorija ir tradicijos.

Vasario 20 d.  gimnazijos mokytojai dalyvavo prasmingoje ir turiningoje išvykoje į Telšius, kurios metu pagilino žinias apie Lietuvos kultūros ir istorijos paveldą.

Telšiai, žinomi kaip Žemaitijos širdis, pasitiko mus su turtinga kultūros ir istorijos mozaika. Išvykos programoje buvo įtrauktas lankymasis Insulos kalvos komplekse, kuris yra ne tik architektūrinis, bet ir dvasinis regiono centras. Čia mokytojai aplankė pirmąją vienuolių bernardinų mokyklą, šiandien veikiančią kaip kunigų seminariją, bei įspūdingą Telšių katedrą.

Kelionės metu dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su vienuolių bernardinų palikimu, kuris atskleidžia gilią dvasinio gyvenimo tradiciją regione.

Be to, mokytojai dalyvavo „Džiugas“ sūrio ir žemaitiškų valgių degustacijose, kurios suteikė galimybę pažinti regiono kulinarinį paveldą.

Kulminacija tapo žemaitiškų dainų ir šokių edukacinė programa, per kurią mokytojai turėjo progą ne tik stebėti, bet ir aktyviai dalyvauti, mokytis tradicinių šokių žingsnių ir dainų.

Ši išvyka tapo puikia proga mokytojams atitrūkti nuo kasdieninio darbo. Gidų pasakojimai ir autentiškos patirtys padėjo geriau suprasti Žemaitijos regiono istoriją, kultūrą ir tradicijas. Kelionė į Telšius buvo įsimintinas nuotykis, kuris sustiprino kolektyvo bendruomeniškumą ir suteikė naujų įžvalgų apie Lietuvos kultūrinį paveldą.