Naujienų archyvas: 2024.02.29

Inovacijų vėjai Šalčininkų švietime: „Tūkstantmečio mokyklos II“ projekto ambicijos ir vizijos

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, kartu su trimis kitomis Šalčininkų rajono gimnazijomis, dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotame projekte „Tūkstantmečio mokyklos II“. Projekto tikslas – sukurti kokybiškas ugdymo sąlygas, mažinant mokinių pasiekimų atotrūkius. Tai rodo, kad Šalčininkų rajono švietimo įstaigos yra įsipareigojusios ne tik užtikrinti aukštą ugdymo kokybę, bet ir siekti tvaraus mokinių tobulėjimo.

Projekte dalyvaujančios gimnazijos yra susibūrusios į partnerystės tinklą, apimantį ne tik bendrojo ugdymo įstaigas, bet ir neformaliojo švietimo centrus, kultūros ir turizmo įstaigas bei pedagoginę psichologinę tarnybą. Tai parodo, kad projektas yra išties integruotas ir siekia įtraukti įvairias su švietimu susijusias sritis, kad mokymosi procesas būtų kuo įvairesnis ir prasmingesnis.

Projekto pristatyme Šalčininkų rajono savivaldybėje išreikšti įsipareigojimai ir lūkesčiai, susiję su „Tūkstantmečio mokyklos“ programa. Buvo pabrėžta, kad svarbu ne tik stiprinti mokinių kompetencijas ir infrastruktūrą, bet ir aktyviai bendradarbiauti, dalintis patirtimi, taip stiprinant visą švietimo bendruomenę.

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos planai, kaip ir kitų dalyvaujančių gimnazijų, yra ambicingi ir orientuoti į ateitį. Numatoma modernizuoti infrastruktūrą, įrengti naujas mokymosi erdves, atnaujinti ir pritaikyti patalpas pagal įtraukiojo ugdymo principus. Be to, gimnazija siekia įgyvendinti inovatyvias ugdymo programas, tokių kaip STEAM, lyderystės stiprinimas, kultūrinis ir įtraukusis ugdymas. Šie planai atspindi gimnazijos norą ne tik atnaujinti fizinę aplinką, bet ir praplėsti mokymosi turinį bei metodus, kad mokiniai galėtų mokytis įvairiapusiškai ir kūrybiškai.

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“ yra svarbus ne tik dalyvaujančioms gimnazijoms, bet ir visai švietimo bendruomenei Šalčininkų rajone. Jis parodo, kad švietimas yra nuolatinis procesas, reikalaujantis ne tik investicijų į infrastruktūrą, bet ir nuolatinės pedagogų kvalifikacijos kėlimo, mokymo metodų atnaujinimo ir bendruomeniškumo stiprinimo. Linkime visiems projekto partneriams sėkmės siekiant visų iškeltų siekių ir tęsiant prasmingą švietimo tobulėjimo kelią, kuris atveria kiekvienam mokiniui galimybę išnaudoti savo gebėjimus iki maksimumo.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“

Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Projekt „Academia Polonica” na Uniwersytecie Wileńskim

28 lutego grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w I edycji warsztatów naukowo – edukacyjnych ACADEMIA POLONICA, które odbywały się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wileńskiego. Centrum Polonistyczne UW zorganizowało dla uczniów wykład poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, której poezja nie jest łatwa do interpretacji.
Wykład „Szymborska nieoczywista: o humorystycznej twórczości Noblistki”przygotowany przez dr Teresę Dalecką umożliwił uczniom poznanie sylwetki oraz poezji noblistki. Nauczyciele wysłuchali wykładu na temat: „Czy odnawiana podstawa programowa języka polskiego i literatury odpowiada wyzwaniom XXI wieku?”, który wygłosiła p. Danuta Szejnicka. Uczniowie uczestniczyli także w turnieju historyczno – literackim pt. ,,Czy znasz swój język i swoją kulturę”? Drużyna ,,Crazy Szymborska” w składzie: Oliwia Szarkowska, Danielė Jurgo, Weronika Jusza, Dominika Kułakowska, Adriana Żyło, Gintarė Franckevičiūtė, Paulina Ulasz oraz Gintarė Rympo wśród 15 drużyn zajęłą zaszczytne III miejsce.
Polonistki