Naujienų archyvas: 2024.03.15

Nacionalinis diktantas Rašyk! Klysk! Išmok!

Šiandien Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokiniai ir mokytojai rašė 14-ą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą. Vieniems tai buvo proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems  išmokti ko nors naujo.

Rajoninis mažųjų skaitovų-talentų konkursas „Tėvynę aš myliu – lietuviškai tariu“.

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos priešmokyklinukai kartu su mokytojomis Jolanta Krupoves, Julija Ščetinina ir Ilona Bobin, puikiai pasirodė rajoniniame mažųjų skaitovų-talentų konkurse „Tėvynę aš myliu – lietuviškai tariu“, vykusiame miesto lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Konkursas buvo skirtas Kovo 11-osios ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Mokytojų ruošti mokiniai deklamavo eiles apie Lietuvą, demonstruodami kūrybiškumą ir meilę gimtajai kalbai. Konkurso metu dalyviai buvo pripažinti už aukštą kultūrinį ir kūrybinį lygį ir apdovanoti diplomais ir „Meduolio“ medaliais.

Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenė ir toliau puoselėja lietuvių kalbos ir kultūros tradicijas.

Nuotraukų galerija

Światowy dzień matematyki w gimnazjum imienia Jana Śniadeckiego w Solecznikach.

W Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego odbył się niezwykły Dzień Matematyki, który skupił uwagę uczniów na kreatywnym i interaktywnym podejściu do nauki. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie klas 7-GIV zostali zaproszeni do udziału w emocjonującej grze, która sprawiała, że matematyka stała się fascynującą przygodą.

Gra polegała na odnalezieniu 13 zadań matematycznych ukrytych na korytarzach szkolnych za pomocą zamaskowanych kodów QR. Uczniowie musieli pracować w grupach, rozwiązując różnorodne zagadki matematyczne. Wzmożone emocje towarzyszyły poszukiwaniom, a każde rozwiązane zadanie przybliżało uczniów do zwycięstwa.

Po zaciętej rywalizacji to grupa z klasy G2b okazała się triumfatorem, zdobywając pierwsze miejsce w grze matematycznej. Ich determinacja, współpraca i umiejętności matematyczne pozwoliły im osiągnąć sukces i zająć zaszczytne miejsce na podium.

Ale to nie koniec emocji! Uczniowie klas 5-6 także mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach matematycznych. Szukali oni „Skarbu Matematycznego“ poprzez grę planszową, która nie tylko rozwijała ich umiejętności matematyczne, ale także sprawiała wiele radości i zabawy.

Ostatecznie, to klasa 5b zasłużyła sobie na pierwsze miejsce w tej części wydarzenia, pokazując, że matematyka może być zarówno edukacyjna, jak i przyjemna. Ich zaangażowanie i entuzjazm podczas rozgrywki sprawiły, że wygrana była dla nich słodkim sukcesem.

Dzień Matematyki w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego nie tylko promował naukę matematyki, ale także podkreślił znaczenie współpracy, kreatywności i zabawy w procesie uczenia się. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do integracji społeczności szkolnej oraz ukazania matematyki jako fascynującej dziedziny, która może być dostępna i atrakcyjna dla każdego ucznia.

Nauczycielki matematyki

„Paukščiai grįžta namo“

Mūsų gimnazijos mokiniai su dideliu entuziazmu dalyvavo kasmetėje šventėje „Paukščiai grįžta namo“, kurioje kėlė inkilus. Tai padėjo gamtai ir skatino mokinių rūpestį aplinka. Dėl šios veiklos mūsų gimnazijos bendruomenė tapo dar vieningesnė, norėdama padaryti teigiamą įtaką aplinkai. Renginys paliko stiprų įspūdį dalyvių širdyse ir aplinkai, ragindamas visus prisidėti prie gamtos apsaugos.

Daugiau nuotraukų rasite gimnazijos Facebook paskyroje