Apdovanoti DofE 5 mūsų gimnazijos mokiniai
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija didžiuojasi savo mokiniais, kurie sėkmingai įveikė DofE programos iššūkius ir buvo apdovanoti atitinkamais apdovanojimais. Gabriela Mockutė, pasiekusi aukščiausią DofE lygį, buvo apdovanota auksu, o Paulina Uliaš, Dominik Mockus, Jovita Kropa ir Evelina Astramovič gavo bronzos apdovanojimus.
Šie pasiekimai liudija ne tik jų atkaklumą ir nuoseklumą, bet ir gebėjimą įveikti iššūkius, dirbant tiek komandoje, tiek savarankiškai. Mūsų gimnazija didžiuojasi šiais jaunais lyderiais ir kviečia kitus mokinius prisijungti prie DofE programos bei siekti savo tikslų.
SKELBIAME ATRANKĄ SPECIALIOJO PEDAGOGO, FIZIKOS, CHEMIJOS MOKYTOJO PAREIGOMS UŽIMTI NUO 2022 M. RUGSĖJO 1 D.
ŠALČININKŲ JANO SNIADECKIO GIMNAZIJA (MOKOMOJI KALBA – LENKŲ) SKELBIA ATRANKĄ SPECIALIOJO PEDAGOGO, FIZIKOS, CHEMIJOS MOKYTOJO PAREIGOMS UŽIMTI
NUO 2022 M. RUGSĖJO 1 D.
Konkursas vykdomas pagal Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.
Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams:
- aukštasis universitetinis išsilavinimas;
- pedagogo kvalifikacija,
- specialiojo pedagogo kvalifikacija
- puikūs bendravimo įgūdžiai su skirtingo amžiaus mokiniais, mokinių tėvais ar globėjais;
- gebėti ugdymo procese taikyti informacines technologijas;
- gebėti kaupti, apibendrinti informaciją, savarankiškai planuoti, sklandžiai reikšti mintis žodžiu ir raštu.
Privalumai:
Darbo patirtis, kūrybiškumas, iniciatyvumas, gebėjimas sistemingai vertinti, fiksuoti mokinių daromą pažangą ir pasiekimus, gebėjimas dirbti komandoje, organizuoti darbą, pozityvus mąstymas.
Pedagogai, pretenduojantys į pasirinktą pareigybę, priimami dirbti mokytoju atrankos būdu (pokalbis) ir privalo pateikti šiuos dokumentus:
1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje;
2. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
3. išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų kopijas;
4. gyvenimo aprašymą;
5. pedagoginių ir psichologinių žinių kursų išklausymo dokumento kopiją;
6. atrankai pretendentai taip pat gali pateikti buvusių darboviečių rekomendacijų.
Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir patikrinus grąžinami pretendentui.
Pretendentai, geriausiai atitinkantys atrankos reikalavimus, bus informuojami asmeniškai ir kviečiami pokalbiui.
Dokumentai pateikiami asmeniškai adresu Mokyklos g. 22, Šalčininkai, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos raštinėje, telefonas pasiteiravimui (8 380) 51 227.
Taip pat siunčiant registruotu laišku adresu Mokyklos g. 22, LT-17115, Šalčininkai, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija arba elektroniniu paštu: sniadeckio.salcininkai@sjsg.eu (gyvenimo aprašymą siųsti su nuoroda „Specialusis pedagogas“, „Fizikos mokytojas“, „Chemijos mokytojas“).
Dokumentai priimami nuo atrankos paskelbimo, įskaitant atrankos paskelbimo dieną, iki 2022 m. liepos 22 d. darbo dienomis nuo 8.00 iki 15.00 val.
FIZIKOS MOKYTOJAS (-A)
Pareigybės pavadinimas – fizikos mokytojas (-a).
Darbo krūvis – 15 kontaktinių valandų.
Pareigybės rūšis: Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
Darbo užmokestis – priklauso nuo turimos pedagogo kvalifikacinės kategorijos ir pedagoginio darbo stažo.
Atlyginimas vyr. mokytojas – 840,00 Eur. (Brutto)
Darbo sutarties rūšis – neterminuota.
SPECIALUSIS PEDAGOGAS
Pareigybės pavadinimas – specialusis pedagogas.
Darbo krūvis – 1,0 etatas, (neterminuota darbo sutartis).
Pareigybės rūšis – Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
Darbo užmokestis – priklauso nuo turimos pedagogo kvalifikacinės kategorijos ir pedagoginio darbo stažo.
Darbo stažas nuo 5 iki 10 metų, atlyginimas priskaičiuotas – 1450,00 Eur (Brutto)
CHEMIJOS MOKYTOJAS (-A)
Pareigybės pavadinimas – chemijos mokytojas (-a).
Darbo krūvis – 24 kontaktinės valandos, 1,0 etatas.
Pareigybės rūšis – Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
Darbo užmokestis – priklauso nuo turimos pedagogo kvalifikacinės kategorijos ir pedagoginio darbo stažo.
Atlyginimas vyr. mokytojas – 1690,00 Eur. (Brutto)
Darbo sutarties rūšis – neterminuota.
Projekto „Pažink Baltijos jūrą“ įgyvendinimas
Atostogos – tai ne tik šiltasis sezonas, kurio metu mokiniai ilsisi po sunkaus darbo per mokslo metus. Tai laikas skirtas susipažinti su naujais žmonėmis, vietomis ir sukaupti prisiminimų bagažą, kuriuo galima dalintis per ateinančius mokslo metus.
Vaikai, lankantys Šalčininkų dienos centrą „Vilties spindulėlis“, neabejotinai surinko nuostabią įspūdžių kolekciją, kurią patyrė viešėdami prie Baltijos jūros, įgyvendindami projektą „Pažink Baltijos jūrą“.
Be gyvenimo nameliuose, bendrų vaišių, saulės vonių paplūdimyje ir ilgų maudynių jūroje, kuri viešnagės metu buvo labai šilta, kartu su savanoriais organizavome ir kitas atrakcijas: aplankėme Klaipėdą ir Palangą, žiūrėjome pasirodymą su delfinais ir ruoniais bei lankėme Jūrų muziejų, dalyvavime edukacijoje apie ruonius ir jūros taršą bei gintaro savybes.
Beveik savaitę trūkusios viešnagės metu grupės nariai integravosi tarpusavyje, praplėtė akiratį ir išgyveno daug teigiamų emocijų, todėl labai dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybei už mūsų projekto finansavimą iš vaikų vasaros poilsio projektų lėšų, tėveliams už finansinę paramą ir Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijai už galimybę keliauti mokykliniu autobusu.
Bendrijos „Europos inovacijos“ pirmininkė Lucija Dudoit
VGTU „ATEITIES INŽINERIJOS“PROJEKTINIŲ DARBŲ KONKURSO NUGALĖTOJAI
Šių metų birželio 10d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Ateities inžinerijos V-ojo sezono pavasario sesijoje, kurios metu jie dalyvavo 113 projektinių darbų konkurse. Kaip įprasta, gimnazijų ir progimnazijų komandos dėl pagrindinio prizo varžėsi atskirose kategorijose; taip pat, atsižvelgiant į tematikos specifiką, buvo įsteigtos specialios nominacijos, siekiant įvertinti atskirus konkursinių darbų aspektus. Tematikų konkursų nugalėtojais bendrose, gimnazijų, progimnazijų ir atskirų nominacijų kategorijose pripažinti mūsų gimnazijos GI ir GIII projektiniai darbai:
Tematika „Investavimas Luminor Trade aplinkoje“: pagrindinis prizas: PD Investavimo strategijos „Pirk ir laikyk“ Luminor Trade aplinkoje išbandymas. Darbą atliko: Agnė Marinovskytė, Viktorija Rimpaitė, Daniel Bandalevič, GIa kl.
Tematika “ Verslo plano rengimas Canvas metodu“: geriausias darbas gimnazijų kategorijoje: PD „Verslo planas“. Darbą atliko: Patrycija Augustina Moscickaja, Laura Rusakaitė, Dominika Sibik GIII kl.
Taipogi VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ veikloje dalyvavo ir parengė bei pristatė projektinį darbą Marek Valiučko, Artiom Timofejev, Kamil Rafal Volosevič, GI kl.
Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.
Profesijos patarėja, ekonomikos ir verslumo vyresnioji
mokytoja Jelena Latvienė
Integruota geografijos ir fizinio ugdymo pamoka Rūdninkų girioje
Birželio 16 d. 6a klasės mokiniai kartu su fizinio ugdymo vyresniąja mokytoja Jolanta Valiučko ir geografijos mokytoja Julija Ignatovskaja išvažiavo į Rūdninkų girią ir pravedė integruotą geografijos ir fizinio ugdymo pamoką kitoje aplinkoje tema „Mano mažoji gimtinė“.
Turėdami žemėlapius ir kompasus, dirbdami porose, mokiniai turėjo įveikti iš anksto mokytojų sudarytą maršrutą. Pamokos metu mokiniai įsitraukė į artimos aplinkos tyrinėjimą, ugdė ištvermę, įveikiant nurodyta maršrutą, lavino asmeninę, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas (pažino save, įvertino savo galimybes, išsakė mintis, išklausė, stebėjo ir analizavo informaciją).
Gabriela Mockutė įveikė aukso žygį su Lieporių gimnazijos komanda
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokinė Gabriela Mockutė sėkmingai įveikė aukso žygį kartu su Lieporių gimnazijos komanda. Aukso žygis – aukščiausias DofE Lietuva programos lygmuo, ir šis pasiekimas tapo svarbia stotele ne tik Gabrielei, bet ir visai komandai.
Aukso žygis reiškia, kad jauni žmonės keturias dienas keliauja per daugiau nei 80 km maršrutą, su trimis nakvynėmis palapinėse. Kelionė yra visiškai savarankiška – be išorinės pagalbos, be maisto atsargų papildymo, telefonų ar GPS, ir su tik popieriniais žemėlapiais ir kompasais. Žygis turi aiškų tikslą ir detalų planą, kurio būtina laikytis.
Šiemet bus surengta daugiau nei 80 DofE žygių, tačiau tik keturi iš jų bus aukso lygio, o tik vienas Lietuvoje – Gabriela ir jos komanda tapo jo dalimi. Dėkojame visiems drąsiems dalyviams, mokytojams ir tėvams, kurie prisidėjo prie šio pasiekimo ir padėjo įgyvendinti šį iššūkį!
DofE programos pristatymas: Sėkmės paslaptis – tikslo pastovumas!
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos DofE bronzos lygio komanda pristatė savo dalyvavimą programoje 8-GII klasių moksleiviams. Pagrindinė žinutė, kurią perdavė patyrę dalyviai, buvo: sėkmės paslaptis slypi nuolatinėje pastangų ir tikslo siekimo atkaklume. Mokiniai pasidalijo savo patirtimi, kaip įveikė iššūkius, tobulino įgūdžius ir bendradarbiavo siekdami savo tikslų. DofE programa ne tik padeda ugdyti atsakomybę ir savarankiškumą, bet ir moko, kaip svarbu išlaikyti motyvaciją ir nepasiduoti sunkumams. Bronzos komanda tikisi, kad ši patirtis įkvėps ir kitus mokinius prisijungti prie DofE programos ir išbandyti save naujose srityse.
“Projektų dienos gimnazijoje 2022”
Siekiant sukurti sąlygas mokiniams įgyti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų pagrindus, svarbu į mokymąsi įtraukti pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį: keltų jiems aktualias problemas ir ieškotų atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Vienas iš veiksmingų būdų tai daryti – projektinė veikla, nes ji skatina mokinius mokymąsi sieti su tikrove, ieškoti sąsajų tarp daiktų ir reiškinių, pratintis dirbti grupėje kartu su kitais, sprendžiant vieną visiems aktualią problemą.
Birželio 15-16 d. vyko “Projektų dienos gimnazijoje 2022”. Savo projektinius darbus pristatė 5a, 7c, 8a, 8b, 8c, GIa, GIc, GIIa, GIIb, GIIc ir GIIIb kl. mokiniai. Darbus vertino kompetentinga komisija: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Leokadija Palevič, lenkų kalbos mokytoja ekspertė Lilija Kutyš, socialinė pedagogė metodininkė Gitana Šablinskaja ir rusų kalbos mokytoja metodininkė, socialinė pedagogė metodininkė Liucija Šuškevič. Savo draugų palaikyti atėjo ir 5-GIII kl. mokiniai, kurie galėjo ne tik pamatyti projektinių darbų pristatymą, bet ir įgyti patirties ir pasimokyti, į ką atkreipti dėmesį rašant projektą.
Mokiniai gynė projektinius darbus iš įvairių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, chemijos, fizikos, technologijų, matematikos, užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių), ekonomikos ir verslumo, biologijos, lenkų kalbos, muzikos, teatrinės veiklos, istorijos.
Dėkojame mokiniams už kūrybingus darbus, drąsą ir motyvaciją, taip pat dėkojame mokytojams, kurie padėjo mokiniams pasiruošti projektinio darbo gynimui.
Akimirkos iš projektų gynimo I dienos
Akimirkos iš projektų gynimo II dienos
51-asis saulės laikrodis Lietuvoje
Nuo šiandien, birželio 16 d., informacija apie Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos saulės laikrodį yra paskelbta didžiausiame pasaulyje virtualaus saulės laikrodžių atlase http://sundialatlas.net, kuriame yra patalpinta (ir vis kasdien papildant) per penkiasdešimt tris tūkstančius saulės laikrodžių iš 121 pasaulio šalies, tame tarpe 51 saulės laikrodis iš Lietuvos.
Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad per saulės laikrodį žinia apie Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnaziją pasklis po pasaulį…
Daugiau informacijos apie laikrodį ir jo nuotraukas rasite čia: http://www.sundialatlas.net/atlas.php?sun=LT51
Į mobilųjį telefoną įdiegę programėlę Sundial Atlas Mobile (3 MG), visuomet su savimi turėsite informaciją apie mokyklos saulės laikrodį pasauliniame saulės laikrodžių atlase. Tai tarsi viso pasaulio saulės laikrodžių (tame tarpe ir Lietuvos), patalpintų svetainėje SundiAlatlas vizualus turinys.
Pažintinė edukacinė išvyka į Palangą
Birželio 11-13 d. mokinių grupė kartu su matematikos vyresniąja mokytoja Anna Mackevic ir lenkų kalbos vyresniąja mokytoja Lilija Kozakevič išvyko į edukacinę – pažintinę išvyka į Palangą.
Išvykos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Palangos atsiradimo istorija, jos Kultūros paveldo objektais, apsilankė Birutės parke ir Gintaro muziejuje. Na ir kaip gi atvykus į Palangą neišsimaudyti Baltijos jūroje!
Mokiniai grįžo namo laimingi, pailsėję ir kupini naujų įspūdžių.