Naujienų archyvas: 2024.04.23

Apsilankymas Šalčininkų viešojoje bibliotekoje

Birželio 23 d. 5b kl. mokiniai lankėsi Šalčininkų viešojoje bibliotekoje, kuri šiandien yra neatsiejama Šalčininkų bendruomenės dalimi, ir daug sužinojo apie bibliotekos istoriją, jos padalinius ir teikiamas paslaugas.

Šiai dienai biblioteka siūlo ne tik įprastas knygas ir žurnalus skaitymui, bet ir daugybę inovatyvių paslaugų. Vienas iš ypatingų akcentų ekskursijos metu buvo galimybė susipažinti su knygomis, parašytomis Brailio raštu. Penktokai suprato, kad labai svarbu yra užtikrinti literatūros prieinamumą žmonėms su įvairiomis negaliomis.

Be to, skaitykloje mokiniai susipažino su modernia įranga. Jie sužinojo, kad knygas galima įgarsinti, taip suteikiant galimybę neįgaliesiems ir kitiems skaitytojams patogiau mėgautis literatūra. Buvo demonstruojamas 3D spausdintuvas, kuris atveria duris į visiškai naujas knygos kūrimo galimybes.

Ekskursijos kulminacija buvo įspūdingas žaidimas su 3D akiniais. Mokiniai patyrė išskirtinę virtualios realybės patirtį ir suprato, kad biblioteka yra vieta, kur susitinka knygos ir šiuolaikinės technologijos.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

5b kl. auklėtoja Jovita Boguševič

VII rajoninė gamtamokslinė konferencija „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“

Balandžio 22 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo VII rajoninėje gamtamokslinėje konferencijoje „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“, kurioje skaitė pranešimus ir pristatė savo tiriamuosius darbus, demonstruodami jaunųjų mokslininkų potencialą.

Norbert Vasilevski – IG klasės mokinys, kuris pristatė tiriamąjį darbą tema „Dažų elektroforezės“, sužavėjo klausytojus detalizuotai aprašydamas elektroforezės metodų taikymą dažams analizuoti. Šiam tyrimui vadovavo chemijos mokytoja metodininkė Žana Bogdevičienė.

Taip pat Norbert kartu su klasioke Greta Varonis tyrė „Šalčininkų miesto taršą automobilių išmetamomis CO dujomis“, darbui vadovavo biologijos mokytoja metodininkė Aleksandra Sinkevič.

Paulina Uliaš iš GIV klasės atskleidė kavos kultūros įtaką žmogaus biologijai pristatydama tyrimą „Prie kavos puodelio…“. Darbo vadovė biologijos mokytoja Irena Jurgo.

Įdėtas mokinių darbas atspindi jų mokslinio tyrimo įgūdžius ir aistrą mokslui, taip pat įtvirtina mūsų gimnazijos vaidmenį formuojant būsimus mokslininkus. Tikimės, kad šie jaunuoliai ir toliau skleis žinias ir įkvėps kitus savo darbais.