Naujienų archyvas: 2024.04.19

Finansinio raštingumo savaitė

Šią savaitę jaunesnieji mūsų gimnazijos mokiniai įsitraukė į nuostabią finansinio raštingumo kelionę, dalyvaudami specialiai sukurtoje iniciatyvoje – Finansinio raštingumo savaitė , kurią organizavo nevyriausybinė organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Nuotykis, vykęs balandžio 15-19 dienomis, buvo skirtas mokiniams nuo 2 iki 8 klasės ir buvo įgyvendintas inovatyviame mokymosi tinklalapyje – jauniejifinansininkai.lt.

Visi dalyvavę mokiniai turėjo unikalų šansą gilinti savo žinias apie finansus, pagilinti žinias tokiomis temomis, kaip: „Taupymas ir biudžetas“, „Bankai ir palūkanos“ ir pan. Kiekviena tema buvo suskirstyta į tris lygius, leidžiančius mokiniams pasirinkti savo žinių lygį. Žaidimo metu kiekvienas teisingas atsakytas klausimas suteikė dalyviams 10 taškų, kurie virsdavo „pinigėliais“. Tai ne tik suteikė mokiniams smagią mokymosi patirtį, bet ir padėjo jiems įgyti praktinių finansinių žinių.

Finansinio raštingumo savaitė buvo ne tik švietimo iniciatyva, bet ir nuostabus būdas įtraukti jaunąją kartą į sėkmingą savo finansinės ateities planavimą.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Matematikos mokytojos,

Karjeros specialistė J.Latvienė

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 4 mobilumo diena

Ketvirtąją projekto dieną moksleiviai lankėsi Dąbrowa Białostocka mokykloje. Jų laukė ekskursija po mokyklą ir pristatymas apie Lenkijos švietimo sistemą ir Palenkės regioną. Vėliau projekto dalyviai įtraukė pradinių klasių mokinius į bendras veiklas, kurių metu mokė juos žaidimų taisyklių bei praktikavo žaidimų technikas kartu su jais. Po pietų visos grupės pasivaikščiojo pažintiniu taku,  apžiūrėjo Szusalewo pėsčiųjų tiltą. Diena baigėsi mokinių diskoteka.

4 DIENOS AKIMIRKOS

 

Laboratoriniai darbai VILNIAUS TECH universitete

Mūsų gimnazija ir VILNIAUS TECH universitetas (buvęs VGTU) yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, o tai reiškia, jog motyvuoti gimnazistai gali atlikti tiksliųjų mokslų laboratorinius darbus aukštojoje mokykloje.

Balandžio 18 d. beveik dvidešimt GII-GIII kl. mokinių ir gimnazijos mokytojai J. Latvienė ir P. Lozda dalyvavo fizikos fakulteto dėstytojo paskaitoje ir praktiniuose užsiėmimuose. Aukštosios mokyklos dėstytojas priminė pagrindinius fizikinius reiškinius, dėsnius ir sąvokas, kurias gimnazistai nagrinėja mokykloje. Mokiniai dalyvavo pokalbyje ir apibūdino skirtingų spalvų šviesos savybes.

Fizikos laboratorijose gimnazistai galėjo stebėti ir analizuoti neono dujų linijinį spektrą, elektronų judėjimo trajektoriją magnetiniame lauke. Susipažino su tokiais prietaisais, kurie gali nustatyti temperatūrą nenaudojant termometrų, sužinoti, kokia cukraus dalis yra įvairiuose gėrimuose, analizuojant poliarizuotą šviesą skysčiuose. Tą dieną universitete vyko atvirų durų diena: gimnazistai galėjo susipažinti su skirtingų fakultetų mokymo programomis, pabendrauti su studentais, pamatyti aukštosios mokyklos mokymosi erdves.

Išvyka buvo naudinga ir įdomi, nes kai kurie gimnazistai ruošiasi studijuoti šiame universitete.

 

Sveikiname…

Mūsų mokinės Olivijos Šarkovskos pasiekimas XXXI Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados III etape, kuris įvyko š.m. kovo 28 d., yra puikus pavyzdys, kai sunkus darbas ir atsidavimas duoda vaisių. Tokie laimėjimai yra visos gimnazijos, ypač mokytojos Liucijos Šuškevič, indėlio į mokinės ugdymą ir ruošimą rezultatas. Liucija Šuškevič parodė ne tik profesionalumą, bet ir asmeninį atsidavimą, užtikrindama, kad Olivija būtų geriausiai pasirengusi šiam iššūkiui. Sveikiname Oliviją ir dėkojame mokytojai už puikų darbą!

Edukacija „Po stiklu“

Vakar 5c klasės mokiniai patyrė gerų įspūdžių, naujų žinių ir patirčių dalyvaudami edukacijoje „Po stiklu“ apie egzotinius gyvūnus. Edukaciją vedė insektariumo specialistas. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti bei paliesti gyvus egzotinius eksponatus: šnypščiančius tarakonus, vorus – paukštėdas, skorpionus bei kt. Be to, mokiniai klausėsi pasakojimų apie nariuotakojų bei roplių biologiją, jų gyvenimo ypatybes ir per stiklą stebėjo miegančius, ropojančius ar besislepiančius gyvūnus. Dalyviai ir patys buvo aktyvūs: insektariumo darbuotojui uždavė klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Dauguma mokinių paglostė žaltį, drakoną ir visiškai jų nebijojo.

„Konkursinio balo skaičiavimo aktualijos. Ką reikia žinoti?“

Atsirandant vis daugiau galimybių plėtoti savo potencialą ir suprasti universitetinio gyvenimo subtilybes, Mykolo Romerio universiteto Mokinio karjeros akademija balandžio 18 d.mokiniams organizavo unikalų susitikimą. Šį kartą tai nebuvo įprastas klasės valandėlės formatas, o informacinis renginys, skirtas konkursinio balo skaičiavimo aktualijoms.

Balandžio 18 dieną akademijos rėmuose vykęs nuotolinis susitikimas tapo ne tik prasminga patirtimi, bet ir svarbiu žingsniu kiekvieno mokinio kelionėje į aukštąsias studijas. Įdomi tema „Konkursinio balo skaičiavimo aktualijos. Ką reikia žinoti?“ buvo pateikta nacionalinio priėmimo grupės vadovo Sauliaus Bugailiškio.

Renginio metu GII-GIV klasių mokiniai turėjo unikalią galimybę susipažinti su universitetinio priėmimo proceso niuansais ir išgirsti patarimus iš patyrusių specialistų. Saulius Bugailiškis sugebėjo aiškiai ir suprantamai išdėstyti svarbiausias temas, susijusias su universitetinio priėmimo procesu, konkursinių balų skaičiavimu bei kitais aktualiais klausimais.

Šis susitikimas ne tik suteikė mokiniams išsamesnę informaciją apie ateinančius išbandymus, bet ir padėjo suprasti, kokie veiksniai yra svarbūs siekiant tikslo – sėkmingai patekti į aukštąsias mokyklas. Akademijos iniciatyva prisideda prie mokinių akademinės ir profesinės orientacijos formavimo, skatindama jų pažinimą ir ambicijas studijų bei karjeros srityje.

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

30-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada: Skrydis į kūrybos laisvę!

Praėjusią savaitę Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje sklandė ypatinga kūrybinė atmosfera – įvyko jubiliejinė, 30-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada!

Šių metų tema – „Laisvas kaip paukštis“ – kvietė jaunuosius menininkus iš 56 savivaldybių tyrinėti laisvės sąvoką, jos įvairius aspektus ir atspindžius mene. 68 dalyviai savo darbuose įprasmino asmeninę ir kolektyvinę atsakomybę, ekologijos ir gamtosaugos aktualijas, vizijas apie ateitį.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijai atstovavo ir savo talentą atskleidė GIC klasės mokinė Ugnė Pečkauskaitė! Ugnę paruošė ir olimpiadoje lydėjo dailės mokytoja Aleksandra Pečkauskienė. Ačiū joms abiem už nuostabų pasirodymą ir įkvėpimą!

Tegul skrydis į kūrybos laisvę tęsiasi!