Naujienų archyvas: 2024.04.17

Kūrybinėse dirbtuvėse „Pabandžiau ir pavyko“

Balandžio 17 d. kūrybinėse dirbtuvėse „Pabandžiau ir pavyko“, kurias organizavo Metodinė taryba, susibūrė tikybos, lenkų, lietuvių ir užsienio kalbų mokytojai, siekdami pasidalinti patirtimi ir metodais, kaip efektyviai pritaikyti atnaujintas ugdymo programas savo pamokose. Susitikime dėmesys buvo skiriamas ne tik naujų ugdymo priemonių integracijai, bet ir pedagogų bendradarbiavimo skatinimui, siekiant ugdymo kokybės stiprinimo.

Dirbtuvių metu buvo pristatytos įvairios mokymo strategijos, įskaitant informacinių technologijų panaudojimą pamokose, mokinių kūrybiškumo skatinimą ir kritinio mąstymo ugdymą per kalbos ir literatūros pamokas.

Šios dirbtuvės yra puikus pavyzdys, kaip mokytojai gali keistis gerąja patirtimi ir kartu ieškoti naujų būdų, kaip geriau įtraukti ir išugdyti mokinius dinamiškai besikeičiančioje švietimo aplinkoje.

 

Mokymai Šalčininkų rajono chemijos mokytojams

Balandžio 17 d. Vilniaus Universiteto Chemijos ir Geomokslų fakulteto, didaktikos centro dokt. Indrė Misiūnaitė ir doc. dr. Denisas Sokol Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje pravedė mokymus Šalčininkų rajono chemijos mokytojams. Seminaro metu lektoriai ir mokytojai nagrinėjo temas iš atnaujintų bendrųjų programų:

  1. Šiuolaikiniai tyrimų metodai organinėje chemijoje – spektroskopija.
  2. Organinės chemijos reakcijų mechanizmai.

Po 6 val. intensyvaus darbo, pasisėmę teorinių ir praktinių žinių bei po įvykusio seminaro refleksijos, mokytojai turimas ir įgytas kompetencijas perteiks savo mokiniams, kurie neužilgo laikys chemijos tarpinius patikrinimus ir chemijos brandos egzaminą.

Nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų rajono Švietimo ​ir sporto skyriaus vedėjai Reginai M​arkevič ir  vyr. specialistui Henrikui Danulevič už finansavimą ir pagalbą organizuojant seminarą. Ypatingai dėkojame​Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos administracijai už svetingumą.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Rajono chemijos mokytojų metodinės grupės narė  Žana Bogdevičienė

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 3 mobilumo diena

 

Trečiąją projekto dieną projekto dalyviai iškeliavo į Balstogės universitetą, kur žiūrėjo informatyvų filmą apie visatą ir galaktikos reiškinius. Toliau, jie apsilankė Universiteto Gamtos centre, kur gavo galimybę tyrinėti ir sužinoti daugiau apie gamtos stebuklus, o vėliau dalyviai išvyko į nuostabią ekskursiją Balstogės mieste. Šios dienos patirtys sustiprino dalyvių tarpusavio ryšius, paskatino naująsias mintis bei įkvėpė tolesniam projektiniam darbui.

3 DIENOS AKIMIRKOS

 

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 2 mobilumo diena

Antrą „Let’s play it again“ projekto mobilumo dieną rytas buvo gyvybingas ir šventinis – du projekto dalyviai, David ir Daniel, minėjo savo gimtadienius. Visos grupės susibūrė pasveikinti brolius dainuodami linksmą tradicinę gimtadienio dainą.

Po šventinės dienos pradžios dėmesys perėjo prie suplanuotų tradicinių žaidimų ir užsiėmimų repeticijos. Dalyviai suskirstyti į grupes įsitraukė į aktyvias veiklas, dalinosi įžvalgomis ir strategijomis, praktikuodami žaidimus. Bendradarbiaudami ir žaisdami, paaugliai puoselėjo komandinę dvasią ir lavino bendradarbiavimo įgūdžius. Per bendrus užsiėmimus ryšiai tarp mokinių buvo stiprinami, o dalyviai suprato, kad ne tik mokosi žaidimų taisyklių, bet ir mėgaujasi kultūrinės mainų patirtimi.

2 DIENOS AKIMIRKOS

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 1 mobilumo diena

Pirmąją Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ mobilumo dieną Lenkijoje susibūrė dalyviai iš Lietuvos, Graikijos, Kipro, Šiaurės Makedonijos ir Maltos. Diena prasidėjo šiltu sutikimu, po kurio sekė įžvalgus pristatymas apie Lenkiją. Dalyvaudami interaktyvioje viktorinoje, dalyviai pasitikrino savo žinias ir puoselėjo bičiulystę per ledus laužančius integracinius užsiėmimus. Pirmasis mobilumas pasirodė esąs neįtikėtinai sėkmingas ir suteikė daug žadantį toną būsimoms bendradarbiavimo pastangoms.

1 DIENOS AKIMIRKOS