Naujienų archyvas: 2020.02.04

Antikorupcijos švietimas ir pilietiškumo ugdymo mokymai

Šių metų sausio 31 d. mūsų gimnazijos GI-GIV klasių mokiniai dalyvavo antikorupcinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo mokymų antroje dalyje.
Projekto tikslas – padidinti 5-ių Lietuvos savivaldybių jaunimo nepakantumą korupcijos apraiškoms politinės veiklos ir teisėkūros bei viešojo valdymo sektoriuose per aktyvų jaunų žmonių pilietiškumo, sąmoningumo ir įsitraukimo į viešojo valdymo procesus ugdymą.
Įgyvendinant šį projektą ištiriamios jaunimo nuostatos ir turimos žinios, susijusios su aktyviu pilietiškumu ir korupcija politiniuose sprendimuose bei viešajame valdyme, skatinant jaunimo aktyvų pilietiškumą, sąmoningumą, nepakantumą korupcijai ir įsitraukimą į politinį valstybės gyvenimą ir viešojo valdymo procesus. Inovatyviais, jaunimui įdomiais metodais buvo suformuotas domėjimasis bei gebėjimai vertinti nacionalinių valdžios ir teisėkūros institucijų, politinių partijų veiklą; supažindinta su galimomis korupcijos apraiškomis politiniuose rinkimuose, tokiomis kaip: neteisėtomis priemonėmis renkami balsai, neteisėtas lobizmas, dokumentų klastojimas, rinkėjų balsų pirkimas, neskaidri ar paslėpta politinė reklama; paskatinta teisingai ir efektyviai sureaguoti, siekiant užkirsti kelią korupcijai įvykti, pabrėžiant jaunos kartos indėlį ir svarbą dalyvaujant viešojo valdymo procesuose ir prisidedant prie visuomenės gerovės.
Įgyvendinant projektą sustiprėjo dalyvavusio jaunimo pilietines nuostatas formuojantys veiksniai bei paskatintas aktyvus socialinis dalyvavimas visuomenės politiniame gyvenime bei valstybės valdyme.

PIT konsultantė
Jelena Latvienė

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje

Kviečia į Pozityvios tėvystės mokymus!

Kvietimas

POZITYVIOS TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ MOKYMO PROGRAMA

Mano karjeros planas

Šių metų sausio mėn. mūsų gimnazijos 8-GII kl. mokiniai per ekonomikos ir verslumo pamokas, klasės valandėlių metu pildė savo karjeros planus, kurie sudaryti remiantis Švietimo ir Ankstyvosios Vaikystės Ugdymo departamento (Viktorijos valstija, Australija) ir adaptuoti atsižvelgiant į Karjeros vadovo mokinio ir Ugdymo karjerai mokytojo knygose siūlomas užduotis.
Mokiniai turėjo progą susimąstyti ir suplanuoti savo veiksmų seką, padedančią siekti karjeros tikslų. Karjeros planas apima savęs pažinimo ir karjeros veiklų išdėstymą laike bei numato būtinus išteklius toms veikloms įgyvendinti.
Kad ir kaip būtų sunku numatyti savo ateitį, tačiau labai svarbu, kuo nuodugniau pažinti save, savo asmenines vertybes, savybes, gebėjimus ir surašyti svarbiausius žingsnius kiekviename gyvenimo etape siekiant užsibrėžtų tikslų.

PIT konsultantė
J. Latvienė