Naujienų archyvas: 2022.05.12

Policininko profesija pirmoko akimis

Šių metų gegužės 9 dieną mūsų gimnazijos 1a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Jolanta  Volosevič ir profesijos patarėja Jelena Latviene apsilankė Šalčininkų policijos komisariate.

Ekskursijos metu mokiniai lankėsi saugaus eismo klasėje: žiūrėdami filmukus prisiminė: kaip reikia teisingai pereiti pėsčiųjų perėją, kaip atsistoti pereinant gatvę, kaip eiti per pėsčiųjų perėją, kaip teisingai prisisegti  saugos diržus automobilyje ir autobuse, kaip kirsti kelią, išlipus iš autobuso.  Taipogi turėjo galimybę sudėlioti šviesoforo šviesas, išbandyti praktiškai atšvaitų užsegimo taisykles.

Vėliau mokiniai prisiminė visiems gerai pažįstamą dviratį ir paspirtuką: kokio amžiaus galima važiuoti vienam be suaugusiojo ir kas yra dviratininko teisės, sužinojo apie būtinas šviesas dviračio priekyje ir gale, apie tinkamai veikiantį skambutį ir šoninius atšvaitus.

Apsilankymo pabaigoje mokinių laukė bene įdomiausia dalis, kuomet jie turėjo progos apžiūrėti policininko tarnybinį automobilį, į jį įlipti ir įsivaizduoti save policininko vietoje.

Širdingai dėkojame gerb. Olgai Jasiukaitei, veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai, bendruomenės pareigūnei už be galo įdomią ir informatyvią eksursiją pirmokams Šalčininkų policijos komisariate.

Profesijos patarėja Jelena Latvienė