Naujienų archyvas: 2022.05.23

Kelių eismo taisyklės nuo pat pirmos klasės

Šių metų gegužės 20 d. mūsų gimnazijos 1c klasės mokiniai kartu su klasės vadove K. Rogoža apsilankė Šalčininkų policijos komisariate.

Apsilankymo metu mokiniai bendravo su veiklos skyriaus vyresniąja tyrėja, bendruomenės pareigūne Olga Jasiukaite, kuri mokiniams papasakojo apie kelių eismo taisykles: kaip reikia teisingai pereiti pėsčiųjų perėją, prikabinti atšvaitus ant drabužių arba daiktų, tinkamai sudėlioti šviesoforo šviesas, stovėti prie perėjos, laukiant žalios šviesos. Taipogi papasakojo apie tai, kaip turi būti paruoštas dviratis arba paspirtukas norint juo važiuoti dviračių taku, paaiškino, koks leidžiamas amžius važiuoti dviračiu be suaugusiųjų priežiūros.

Vėliau mokiniai pasijuto policijos pareigūnais, nes turėjo progos apžiūrėti tarnybinį automobilį.

Dėkojame gerb.Olgai Jasiukaitei už pravestą pamokėlę mokiniams.

Profesijos patarėja J. Latvienė

Susitikimas su karinių jūrų pajėgų atstovais

Šių metų gegužės 16 dieną mūsų gimnazijos GI – GIV kl. mokiniai susitiko su karinių jūrų pajėgų atstovais.

Susitikimo metu mokiniai išgirdo labai daug naudingos informacijos apie karinių jūrų pajėgų atliekamas funkcijas, jaunesniųjų karininkų rengimą užsienyje. Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į Lenkijos karo laivyno akademiją, kurioje mokslas trunka 5 metus, vyksta jūrinė praktika, įgyjamas navigacijos ir laivo sistemų magistro laipsnis. Taipogi akcentuota JAV karo laivyno akademija, kurioje mokslai trunka 4 metus, vyksta jūrinė praktika, gaunamas inžinerijos ir ginkluotės bakalauro, matematikos mokslų bakalauro laipsnis.

Pristatymo metu mokiniai sužinojo ir apie galimybes kilti karjeros laiptais karinių jūrų pajėgų struktūroje.

Dėkojame karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojui personalui Kmdr. Žilvinui Svetlauskui ir vyr. srž. Andžej Oblačinskiui už mokinių profesinį informavimą ir konsultavimą.

Profesijos patarėja

J. Latvienė